دلایل اصلی اختلاف زن و شوهر

• پول

رک و راست بگوییم، بیشتر دعواهای زن و شوهر بر سر پول، به ندرت به خود پول ربطی دارد. بنابراین اگر می خواهید دعوا بر سر این موضوع را به حداقل برسانید،ریشه اصلی آن را که معمولاً از یکسری بیم و ترس ناشی می شود، بیابید.به طور عمده ترس از عدم آگاهیدر خصوص اولویت های مهم زندگی، نداشتن آینده ای امن، احترام نگذاشتن به ارزش ها و نرسیدن به آرزو ها جهار دلیلی هستند که منجر به بحث و جدل بر سر پول می شود.

•رابطه جنسی

بیشتر مواقع نداشتن رابطه جنسی مناسب باعث بروز اختلاف بین زن و شوهرها می شود. برای داشتن رضایت از رابطه جنسی، بهتر است که همسران راه حلی برای عدم هماهنگی شان با یکدیگر پیدا کنند.

•خستگی مفرط 

یکی از دلایلی است که باعث می شود، زن و شوهر تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشند. اگر در این مورد موضوعی شما را ناراحت می کند، باید در خصوص آن با همسرتان بدون شرمندگی صحبت کنید.

 

مقدار ساعت کاری می تواند موجب بروز اختلاف در روابط شماو همسرتالن شود. برای به حداقل رساندن این اختلاف،شب را برای گذراندن کنار یکدیگر اختصاص دهید.

برای مشاهده ادامه مطلب وارد شوید و یا ثبت نام نمایید

چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

_ زون و مرد، در زندگی زناشویی موفق، نیازهای عاطفی و عشقی دارند که متفاوت از یکدیگر است و لازم است انها را از هم بگیرند.

_ متاسفانه، زنان و مردانی را می بینیم که سالهاست با هم زندگی می کنند و از هم نالان هستند که چرا در زندگی، با انکه به همسر خود، عشق زیادی ارائه داده ولی همسرش قدر او را نمی داند و گله مند هم می باشد.

_ نکته مهم و ظریف اینجاست که ((هر کی از ظن خود شد یار من)) یعنی زنان، همان نیازهای فطری خود را به مردان ارائه می دهند و متقابلن مردان هم نیازهای فطری خود را به زنان ارائه می دهند.

_ این گونه ارائه نیازها، مثل این است که کسی تا یک پیش غذای دلخواهش را نخورده است، هر غذای بسیار خوشمزه از نظر دیگری، به مزاقش خوش نمی آید.

_ نیازهای عاطفی و احساسی زنان، که دوست دارند از همسرشان بگیرند.

_ مهمترین نیاز زتان، مورد توجه واقع شدن از طرف همسرش می باشد. مصداق های توجه زن را مرد باهوشمندی و پرسش از زن لازم است کشف کند.

_ دومین نیاز زنان، این است که از طرف همسرش مورد درک و فهم قرار گرفته و فهمیده شود.

_ سومین نیاز عاطفی زنان، گرفتت صمیمیت و احساس صمیمی بودن با مسرشان است.

_ جهارمین نیاز عاطفی زنان، مورد احترام قرار گرفتن از طرف همسر، بخصوص در حضور فرزندان و اقوام خانوادگی و دیگران و در جمع ها می باشد و اینکه احساس حمایت شدن در جمع، از طرف همسر را، دریافت کند.

_ پنجمین نیاز عاطفی زنان، این است که در نظر همسرشان، ارزشمند و مهم جلوه کنند و مردشان به روش گوناگون این احساس ارزشمند بودن به همسر را القا کند.  

_ ششمین نیاز عاطفی زنان، این است که مردش، به او قوت قلب دهد و پشتیبانی و حمایت همیشگی و پایدار خود از همسرش را، در رفتار و عملش، به نمایش بگذارد.

 

برای مشاهده ادامه مطلب وارد شوید و یا ثبت نام نمایید

تاثیر دوست یابی بر سلامت روان

داشتن دوست خوب یکی از عوامل مهمی است که بر سلامت روان کودک تاثیر می گذارد و معمولا کودکانی که به سختی می توانند دوستی پیدا کنند و رابطه شان را با آن ها مستحکم کنند از مشکلاتی مانند اضطراب و افسردگی رنج می برند. به گزارش ایسنا نتایج مطالعات نشان می دهد که حتی فقط یک دوست می تواند شرایط بسیار خوبی برای کودک فراهم کند و تعداد دوستان موضوع مورد بحث نیست بلکه آنچه مهم است کیفیت این رابطه و مثبت بودن آن است.

کودکانحل هایی برای رفع مشکلات پیدا کنند ، اختلاف های خود را با دیگران مدیریت و با دیگران رابطه مثبتی برقرار کنند.نکته اینجاست که آموزش مهارت دوست یابی کار آسانی نیست و والدین با صبر و شکیبایی می توانند این مهارت را آموزش دهند و تقویت کنند. همچنین ارائه واکنش های سازنده در قبال رفتار کودک ، تشویق رفتار خوب ، پرهیز از انتقاد ، یادگیری روش های موثر در زمینه آموزش مهارت ها و تمرین مهارت ها از دیگر راهکارهایی است که به افزایش توان دوست یابی کودک کمک می کند.

برای مشاهده ادامه مطلب وارد شوید و یا ثبت نام نمایید

تکنیکهای موفقیت

برای کاهش اضطراب چه راهکارهایی را باید در پیش بگیریم؟

برای کاهش اضطراب ، اعتماد به نفس خود را تقویت کنید.

خاصیت شوخ طبعی و بزله گویی را در کاهش اظطراب نادیده نگیرین.

ورزش و تحرک جسمانی ، شادابی و نشاط و آمادگی های روانی را افزایش می دهد.

اگر مضطرب شوید ، سعی کنید به حالت قبل از اضطراب بازگردید تا بتوانید اوضاع را به کنترل خود در آورید.
ویک راه مقابله با اضطراب آن است که به جای تلاش برای کنترل ، آن را تجربه کنیم ، این یعنی جسارت ورزی.

آموزش آرامیدگی ، روشی سریع برای بازگشت به حالت آرامش است.

شناخت رفتارهای نشان دهنده اضطراب ، به کنترل آن کمک می کند.

به مدت 2 دقیقه در موقعیت وحشت زا و اضطراب زا مقاومت کنید و این مقاومت را گسترش دهید.

زمان نگه داری خود را محدود کنید و به کارهای خود نظم و ترتیب دهید.

جمله خونسرد باش را با خودتان تکرار کنید.

برای خود و شخصیت تان ارزش قائل شوید و گونه ای برخورد و رفتار نمایید که به منزلت و جایگاه تان خدشه ای وارد نشود.

برای مشاهده ادامه مطلب وارد شوید و یا ثبت نام نمایید

چگونه زن و شوهری صمیمی باشیم؟

مطالعات نشان داده برای لذت بیش تر از زندگی و شاد زیستن زوج ها نباید رابطه شان را با زوج های دیگر مقایسه کنند. ازجمله عواملی که زندگی مشترک را شاد و رضایت بخش می کند حس شوخ طبعی ، تنوع ، اعتماد متقابل ، تفاهم ، تمرکز بر نکات مثبت زندگی ، توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل ، همیاری ، مشورت ، احترام و دوست داشتن است . در مقابل ، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب می کند. بنابر تحقیقات انجام شده ، رضایت زوج ها از یکدیگر به راحتی بدست می آید به شرطی که خود را با زوج هایی که می شناسند مقایسه نکنند.

براساس این مطالعه ، وقتی زوجی یکدیگر را برای ازدواج انتخاب می کند تصور واحساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند تا زمانی که یکی از آن ها در ذهن یا به زبان طرف مقابل یا زندگی شان را با دیگری مقایسه کند.

بهترین روش برای تضمین ازدواج و افازیش شادی فکر کردن به این موضوع است که چه انتخاب درستی داشته اید و تا چه حد از زندگی تان رضایت دارید.

علاوه بر این ، باید تمام تلاش خود را متمرکز بر افزایش شادی و حفظ دستاوردهای خوب و خوشایند زندگی مشترکتان کنید

مقایسه خود با دیگران یا زندگی خود با زندگی زوج های اطراف  ، افتی خانمان سوز در زندگی زناشویی است. به همین دلیل سعی کنید زندگی و دستاوردهای آن را با روزهای ابتدایی آشنایی تان مقایسه کنید و تلاش کنید موفقیت هایتان را بیشتر کنید.

در ضمن ، فراموش نکنید که شما تنها ظاهر زندگی افراد را می بینید و هیچ اطلاعاتی راجع به داخل و حقایق آن ندارید پس مقایسه تان بی پایه و اساس است.

برای مشاهده ادامه مطلب وارد شوید و یا ثبت نام نمایید

ورود کاربران

اشتراک در خبرنامه

لطفا ایمیل و نام خود را وارد کنید تا از جدیدترین مطالب سایت آگاه شوید !

محبوب ترین مطالب


خواص دعای نادعلی  از برای ناد علی (ع) هفتصد خاصیت ذکر کرده اند و در تمام مهمات آنرا موثر... ادامه مطلب

چگونه درس بخوانیم تا موفق شویم؟ یکی از اشتباهات اکثر دانش آموزان این است که هر روز که به خانه می‌آیند بجای... ادامه مطلب

با فرزندی که سیگار می کشد، چگونه برخورد کنیم؟ تا بحال سر زده به خانه آمده اید و متوجه این قضیه شده اید که دختر و یا پسرتان... ادامه مطلب