پیام مشاور

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره پیام مشاور

ورزش کردن و ارتباط مستقیم با اعتماد به نفس

شرایط سالم جسمانی و تناسب ابتدایی بدن در یک انسان می‌تواند بازخوردهای مناسبی را برای او فراهم کند. در طول زندگی افراد را وادار کنیم که تمرینات جسمانی انجام دهند تا تناسب جسمانی پیدا کنند که به مرور زمان این موضوع موجب می‌شود که از اطرافیان خود بازخوردهای مثبتی را دریافت کنند و این بازخوردها موجب بالا رفتن اعتماد به نفس او می‌شود..

در حقیقت داشتن اعتمادبه‌نفس بالا و متعاقب آن داشتن توانایی واقع‌بین بودن می‌تواند تا حد بسیار زیادی به کنترل مشکلات روزمره افراد، حال چه ذهنی و یا جسمی و یا حتی اجتماعی کمک شایانی کند.

افرادی که ورزش می‌کنند نسبت به دیگران که ورزش نمی‌کنند دارای حس رضایت از خود بیشتری هستند وهمین فکر باعث حس رضایت از خود و در نتیجه افزایش اعتماد به نفس می شود.

ورزش باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و بدن کارایی بهتری را از خود نشان می دهد.افراد از سلامت بیش تری برخوردار هستن و کمتر در بستر بیماری قرار می گیرند. این سلامتی جسمی به افراد این حس را القا می‌کند که دارای برتری نسبی هستند و متعاقب آن اعتمادبه‌نفس افراد بالاتر می‌رود

همگی بر آن واقف هستید داشتن برنامه منظم برای ورزش منجر به داشتن اندامی متناسب و زیبا برای شخص می‌شود که این اندام زیبا بدون شک باعث افزایش اعتمادبه‌نفس افراد می‌شود.

ورزش کردن منجر به شکل‌گیری ساختار فکری مثبت در افراد می‌شود و ساختار فکریتان را تغییر می دهد.

ورزش کردن سیستم تنفسی و خون‌رسانی را به مغز افزایش می‌دهد و موجب می‌شود افراد راه‌حل‌های بیشتری را هنگامی که تحت‌فشار هستند، به ذهن آورند.

افراد زمانی را که صرف ورزش می کنند دارای امنیت ذهنی و روانی خواهند بود و این خود به اعتماد به نفس کمک می کند.

ورزش کردن نیز به دلیل اینکه افراد را در معرض برخورد با دیگران قرار می‌دهد امکان اجتماعی کردن افراد را فراهم می‌کند و متعاقب آن اعتمادبه‌نفس افراد بیشتر می‌شود.

ورزش کردن مداوم تأثیر مستقیم بر بهبود عملکرد جنسی شما می‌گذارد که نتیجه این بهبود عملکرد جنسی بالا رفتن اعتمادبه‌نفس شما در زندگی زناشویی است.

با ورزش کردن می توانید استرس ، اضطراب و افسردگی و .... کاهش دهید و این خود به اعتماد به نفس کمک بزرگی میکند.

اما فردی که ورزش نمی‌کند، هنگامی که دچار مشکل می‌شود، عضلات او خسته و شل می‌شوند و از طرف دیگر نیز اکسیژن کمتری به مغز او می‌رسد و فرد سریع خسته می‌شود و به همین دلیل تحمل این فرد برای مواجه شدن با مشکلات، بسیار کاهش پیدا می‌کند.

ورود کاربران