پیام مشاور

مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره پیام مشاور

فوائد ماساژ برای بدن چیست؟

ماساژ( یا مالش) شیوه ای است که روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل های معین انجام می شود و با انجام آن از ابتلا به بیماری ها جلوگیری و به سالم سازی...

 

فوائد ماساژ

ماساژ( یا مالش) شیوه ای است که روی مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و رگ های خون انسان و نقاط مناسب بدن برای طب سوزنی و محل های معین انجام می شود و با انجام آن از ابتلا به بیماری ها جلوگیری و به سالم سازی بدن کمک می شود.

تأثیرات ماساژ و مالش راهی برای سالم سازی بدن به شرح زیر است:

1- افزایش جریان خون در مفاصل.

2- در درمان کشیدگی خشکی و گرفتگی عضلا ت نقش به سزایی دارد.

3- بررسی ها نشان می دهد که ماساژ بدن به صورت مداوم سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده، باعث تولید گلبول سفید می شود.

4- ماساژ باعث آرامش فرد و افزایش انرژی ذهنی او می شود.

5- همچنین باعث می شود تا شما در کار خود فعال تر و موثر تر عمل کنید.

6- کارکرد های امعا و احشاء شامل قلب ، جگر ، طحال ، ریه ، معده ، کیسه صفرا ، روده و مثانه را تعدیل و تنظیم می کند. طب سنتی چین تغییرات پاتولژی بدن انسان به از کار افتادگی کارکرد امعا و احشاء را خلاصه می کند.

7- ماساژ و مالش با کاربرد مهارت و تکنیک کارکرد از کار افتاده شده امعا و احشاء را مجددا به تعادل جدید می گراید و بدین ترتیب به هدف درمان بیماری و حفظ الصحه و سالم سازی می رسد.

8- باز کردن مجراهای اصلی و فرعی انرژی حیاتی و خون انسان و انرژی حیاتی .

9- تعدیل و تنظیم استخون بندی و عضلات و مفاصل. مهارت و تکنیک ماساژ و مالش برای پوست ، عضلات و مجرای خون انجام می شود ، می تواند نقش تعدیل و تنظیم پوست ، رگ های پوستی و رخنه بین عضلات زیر پوست را ایفا کند و می تواند حرکت بطی خون را از بین برده و گردش خون را سریع گردانیند.

10-   مهارت و تکنیک ماساژ و مالش میتواند مستقیما در رفتگی عضلات و استخوان را اصلاح کند. از این جهت ، چه بیماری های ناشی از ضرر رسانی باد ، سرما ، گرما و رطوبت و چه ناخوشی یا بهم خوردگی مزاج و زخم در اثر زمین خوردن و کوفتگی ورگ برگ شدگی می توان با ماساژ و مالش درمان کرد..

11-  بیش از یک مطالعه تاثیر ماساژ درمانی را بر کمر درد نشان داده اند.یک مطالعه در سال 2003 نشان می دهد که ماساژ درمانی از طب سوزنی  یا عمل نخاع برای کاهش فشار کمر درد بهتر بوده است.این عمل همچنین نیاز به مصرف داروهای مسکن را تا 36 درصد کاهش داده است.

12-  از دیگر انواع دردها که ماساژ درمانی بر آن تاپیر مثبت دارد سردرد می باشد.بوسیله ی بیشتر از یک مطالعه نشان داده شده است که ماساژ درمانی میتواند از تعدد میگرنهای شخص بکاهد و همچنین خواب را بهبود بخشد.

13-  ماساژدرمانی به عنوان مکملی برای طب سنتی ، طب غربی می تواند آرمسازی را ارتقا و علائم سرطان را کاهش دهد و یا تاثیرات درمان آن را برطرف سازد. همچنین ممکن است به کاهش درد ، تورم ، خستگی ، تهوع و یا افسردگی ، بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن شما کمک کند.

14-  یک مرور از بیش از 12 مطالعه نشان داد که ماشاژ به رهایی از افسردگی و اظطراب کمک می کند . آن شطح کورتیزول را روی 50 درصد نگه می دارد و همچنین ماساژ سطح نروترنسمیترهایی که به کاهش افسردگی کمک می کنند را افزایش می دهد.

15-  در طول ماساژ مقدار خون بیشتری به قلب پمپاژ می ود و مویرگ هابازتر شده و جریان خون افزایش میابد . که این امر باعث کاهش موقت در سیستولیک و دیاستولیک همراه با افزایش اندکی در ضربان قلب می شود.

16-  یکی از عملکردهای اولیه از دستگاه گوارش برای تصفیه مواد زائد و سموم از بدن است . با این حال ، استرس و
عادات بد غذایی می تواند این سیستم را را از کار موثرش بازدارد ، و در نتیجه سوء هاضمه ، نفخ و یبوست را به همراه دارد . ماساژ می تواند عملکرد دستگاه گوارش را بهبود و تسکین دهد .

17-  احساسات منفی ما برخی اوقات می تواند داخل بدن منجر به تنش در عضلات شود، که می توان با ماساژ این موضوع را کاهش داد و فشار متقابل بر عضلات را به صورت انرژی در بدن تبدیل نماید .

18-  تنفسی را می توان تا حد زیادی از طریق ماساژ قفسه سینه ، شانه ها ، و پشت بهبود داد. کاهش تنش در این مناطق می تواند به حذف احتقان از ریه ها کمک کند.

19-  سیستم لنفاوی بخشی از بدن است که به مبارزه با عفونت در بدن کمک می کند. به این ترتیب ، بازده خود را از عمل بازی می کند نقش مهمی در سلامت کلی است. از طریق ماساژ ، احتقان در سیستم لنفاوی ممکن است کاسته شود ، بهبود اثربخشی کلی این سیستم و تقویت توانایی بدن برای مبارزه با عفونت نیز از دیگر فواید ماساژ برای سیستم لنفاوی است .

20-  در طول ماساژ ، تعریق ممکن است افزایش یابد ، در نتیجه از بین بردن سموم اضافی از بدن را به همراه دارد . به شادابی پوست و جوانسازی پوست کمک می کند .

 

ورود کاربران